Quantcast
Channel: Blog – dih.pl – agencja e-commerce
Viewing all articles
Browse latest Browse all 111

Test modułów – #11 Integracja Allegro z PrestaShop.

$
0
0

Kupujecie w sieci? No ja myślę :) Kto nie kupuje. To gdzie w takim wypadku zaczynacie poszukiwania produktów? Google, Ceneo, a może Allegro? Ja, praktycznie zawsze zaczynam od tego ostatniego. Choć często potem szukam gdzieś dalej by porównać ceny czy dostępność. Wielu z moich znajomych robi podobnie. W sumie nie ma się co dziwić. Wg najnowszego raportu Gemiusa „E-Commerce w Polsce” w spontanicznej świadomości internautów to Allegro jest zdecydowanym liderem wśród serwisów e-handlu (76%*). Cena, dostępność, tanie przesyłki, ogromny wybór w jednym miejscu – to wszystko sprawia, że marka ta była, jest i jeszcze pewnie długo będzie w czołówce serwisów sprzedażowych w naszym kraju. Czy to oznacza, że zakładanie sklepów internetowych mija się z celem? Oczywiście, że nie. Bo świadomość to jedno a zakupy to drugie. To że w pierwszej kolejności kojarzymy sobie tę platformę wcale nie oznacza że wszyscy tam kupujemy. Wielokrotnie mimo skierowania moich pierwszych kroków na Allegro moje zakupy finalizowałem zupełnie gdzie indziej. Fakt jednak pozostaje faktem – jest to serwis, z którym trzeba się liczyć. Dlatego jeśli masz sklep internetowy lub planujesz go założyć pamiętaj aby brać go pod uwagę.

No i tu zaczynają się małe schody. Pamiętam gdy przyszedł do nas klient na sklep mówiąc że koniecznie chce sprzedawać także poprzez Allegro. Obawiał się jednak że nie będzie w stanie tego ogarnąć. Bo jak sprzedawać w obu miejscach jednocześnie bez pogubienia się? Ano np. z naszą pomocą :) Są specjalne moduły do PrestaShop pozwalające zintegrować sklep z kontem na tym serwisie aukcyjnym. Jednym z nich jest Integracja z Allegro PRO Prestashop.

Jednostronna a dwustronna integracja.

Istnieją moduły które oferują tylko jednostronną integrację z Allegro oraz integrację dwustronną. Warto wyjaśnić różnicę między nimi aby uniknąć później rozczarowania. Tym bardziej że nazwy są trochę mylące :) Generalnie sama integracja ma sprawić by można było z poziomu sklepu wystawić aukcję oraz by same aukcje można było zaimportować do sklepu jako produkty (przydatne dla kogoś kto posiada dużo aukcji i chce zawiadywać nimi z panelu sklepowego). I to jest właśnie jednostronna a nie dwustronna integracja (sklep <-> Allegro, a nie sklep ->Allegro lub odwrotnie). Ta druga ma oprócz wyżej wymienionych funkcji jeszcze kilka dodatkowych. Pozwala między innymi tworzyć zamówienia w panelu sklepu na podstawie zakupów w Allegro (przy takim zamówieniu pojawi się np. specjalna ikonka informująca o tym) oraz aktualizować stany magazynowe po nich. Nie trzeba chyba dodawać jak przydatna może to być funkcja.

Ogólne funkcje modułu.

Moduł integracji o którym wspomniałem na początku jest dwustronny. Oznacza to że można z panelu sklepowego PrestaShop wystawiać produkty oraz zsynchronizować zamówienia z Allegro ze sklepem i jego stanami magazynowymi. Poniżej opiszę to bardziej szczegółowo dzięki uprzejmości dewelopera.

Jeśli chodzi o wystawianie aukcji to można m.in.:

  • Wstawić tam produkty z danymi, które są w sklepie lub też edytować je przed wystawieniem. Chodzi o nazwę, opis, cenę, zdjęcia itp.
  • Masowo zmieniać ceny produktów (o % ), opcje pogrubienia, dodanie znaku wodnego, wybrania parametrów dla danej kategorii, ustalenia czasu trwania aukcji czy ilości wystawionych sztuk
  • Wystawić wiele aukcji naraz.
  • I co bardzo ważne – każdy atrybut czy kombinację w produkcie wystawić jako osobną aukcję. Przydatne przy produktach, które takich atrybutów mają wiele.

Synchronizacja zamówień i stanów magazynowych:

  • Przede wszystkim pozwala na dodanie zamówienia złożonego na Allegro do panelu w sklepie. Przekazywane są wtedy dane klienta, produktu, informacje o płatnościach, czyli wszystko to co jest potrzebne do realizacji zamówienia. Dzięki temu nie musimy wchodzi na Allegro by takie zamówienie obsłużyć.
  • Druga bardzo ważna sprawa – po realizacji zamówienia zmniejsza się nie tylko stan magazynowy w sklepie internetowym ale również na Allegro. Warto wiedzieć, ze nie wszystkie moduły zmieniają ten stan na serwisie aukcyjnym.
  • Przedstawia spis wszystkich aukcji oraz ich status po synchronizacji (czyli czy produkt został kupiony, ile sztuk sprzedano, status stanu magazynowego w sklepie lub na Allegro, itd.).
  • Przekazuje również dane, które wypełnił klient po wygraniu aukcji (faktura oraz treść do zamówienia).

Dodatkowe zakładki w panelu:

  • Szablony – można dodać nieograniczoną ilość szablonów, które można potem dowolnie kopiować.
  • Aukcje – spis wszystkich aukcji z opcją wystawienia ich ponownie. Jest też możliwość wystawienia komentarzy.
  • Konta Allegro – możliwość dodania nieograniczonej ilości kont.
  • Kategorie Allegro – definiowanie kategorii i przypisywanie parametrów do nich
  • Płatności dostaw – definiowanie różnych kosztów dostawy dla aukcji
  • Ustawienia – tutaj m.in. można połączyć aukcje z produktem w sklepie w tym również tych które nie był w nim wystawiane.
Przypisanie płatności
6pozycja « 3 z 6 »

Więc jeśli prowadzisz lub masz zamiar prowadzić sprzedaż produktów ze swojego sklepu internetowego również na Allegro takie rozwiązanie wydaje się być wręcz nieodzowne. Tym bardziej, że deweloper oferuje 30-dniowy okres testowy.

Rzecz jasna nasza firma takie integracje przeprowadza na prośbę Klienta. Wystarczy się z nami skontaktować w tej sprawie.

Zapraszamy do kontaktu

*Źródło – Gemius


Mariusz Korzeniecki

O Autorze


Viewing all articles
Browse latest Browse all 111

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra